Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Základní škola a Mateřská škola Třebívlice

Archiv 2010/2011

Výlet do ZOO

Dne 11.5.2011 navštívila naše mateřská škola Zoo v Ústí nad Labem. Navzdory blížícím se „třem zmrzlíkům“ ( Pankrác, Servác, Bonifác ), jsme měli počasí přímo ukázkové. Sluníčko svítilo, ale ne příliš a rtuť teploměru se udržovala na příjemných 20°C. Odpoledne se sice zatáhlo a hrozil déšť, ale to už jsme byli v bezpečí pohodlného autobusu.

V Zoo se děti svezly vláčkem, zvlášť kvůli nám vypraveným, až k horní bráně zoologické zahrady a pak „hurááá….“ nasvačit se a nejbližší cestou k pavilonu slonů. Sloni děti fascinovali svým klidem, mohutností a ležérními, kývavými pohyby. Kdyby děti nemusely dál, určitě by u slonů vydržely celé dopoledne. Ale nic naplat, čekala na nás ještě celá Zoo. Tygrů za průhlednou skleněnou stěnou se děti vůbec nebály. Proč také, když vypadali jako trošku větší kočky. A kočičku přece dobře zná každé dítě. Rozšafní medvědi naší školku sledovali z okének svého skalního hradu. Vyčnívala jim jen zvědavá hlava a tak vypadali přesně jako lidé, dívající se z okna na ulici. Ani mávání dětí medvídky nepřimělo, aby se prošli a ukázali se v celé své kráse.

A pak už byl čas k obědu. Děti se usadily ke stolům pod slunečníky a řízeček, který jim ráno připravily hodné paní kuchařky, chutnal náramně. Jen se po něm zaprášilo. Na závěr návštěvy Zoo dostaly děti ještě památku: plastové zvířátko dle vlastního přání a výběru. A nakonec prozradíme ještě jednu perličku. Kluci Gebhartovi ani v Zoo nezapřeli, že jsou bráchové a dvojčata k tomu: naprosto nezávisle na sobě si vybrali stejné zvíře ( buvoly ). No věřili byste tomu?

 

Fotogalerie

 


 

Karneval ve školce

 

Princeznu, vodníka, čarodějku, kovboje, robota a jiné pohádkové bytosti jste mohli potkat 23.února ve školce.

Paní učitelky totiž připravily pro děti maškarní karneval. Maminky a babičky se tužily ve výrobě kostýmů, a tak se bylo na co dívat. Mnohé děti si vzaly i masku vyrobenou přímo ve školce.

 

 

Ve fotogalerii se přesvědčíte sami, jak se karneval líbil.

 

fotogalerie


 

NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE, ČERTŮ A ANDĚLŮ

Dne 3. prosince nás vtradičně navštívil Mikuláš se svou družinou čertů a andělů.

Hodně očekávaný byl v mateřské škole. Tam dětem přinesl malé dárečky.

Ale radost z jeho návštěvy měli i žáci základní školy.

 

Fotogalerie


My se vody nebojíme

V září až listopadu probíhá předplavecký výcvik dětí z mateřské školy v bazénu v Libochovicích.


 

 

Více fotografií naleznete ve   fotogalerii.


Podzimníčci

Dne 29. 9. 2010 proběhlo v budově MŠ "tvořivé odpoledne" dětí a jejich rodičů. Cílem tohoto pohodového odpoledne byla tvořivá práce s přírodninami a podzimním ovocen. Jak se dětem a rodičům "PODZIMNÍČCI" zdařili? Posuďte sami. 

     

 


Mateřská škola - Loučení se školáky

image

Dne 15. června 2010 proběhlo v mateřské škole " Loučení se školáky ". Popřát dětem mnoho úspěchů v základní škole přišly paní ředitelka Aranka Klupáková a paní Fuxová za Obecní úřad Třebívlice. Zároveň dětem přinesly malé dárky.


Máme rádi zvířata

24. dubna 2010

V mateřské škole probíhal týden se zaměřením na znalost zvířat "Máme rádi zvířata".

image

Děti zvířátka kreslily, zpívaly si o nich. Učily se rozpoznat, která zvířata jsou domácí,volně žijící,exotická. Zjišťovaly, kde žijí, čím se živí.

image

Děti si přinášely svá oblíbená plyšová zvířata z domova. Mohly si společně hrát a předvádět co umí.

image

Vyvrcholením byla ukázka živých zvířat od J. Kratochvílové, která se v MŠ stará o úklid. Děti si mohly samy prohlédnout a pohladit: kočku, morče, králíka, osmáka, vekého hlemýždě, žabku, korelu a andulku.

image

Přinášíme několik fotografií

image

A tady jsme s králíčkem...

image

a ještě s kočičkou

image

a andulka a korela...

TOPlist