Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Základní škola a Mateřská škola Třebívlice

Archiv 2016/2017

I letos děti z mateřské školy chodily cvičit do tělocvičny. Nářadí se nebojí, všechno zkusí. 14. června za to dostaly diplomy a odměnu.

Více ve fotogalerii na odkazu: http://zstrebivlice.wbs.cz/MS-v-telocvicne---2017.html?fotka=1#foto


 

Školáci na nás při svých hodinách ve škole myslí – svědčí o tom i divadelní představení, které si pro nás pod vedením Mgr. Evy Krátké připravili. Za jejich píli jim děkujeme.


 

Tvoříme s rodiči


 

Ve fotogalerii najdete prosincové akce tj. vánoční besídku a činnosti dětí. Tímto jsme zakončili rok 2016 a můžete čekat foto z akcí v roce 2017. smiley


 

Děti a jejich stavby smiley


 

Listopad v mateřské škole? To je měsíc her, sněhu i mikulášského a vánočního vyrábění. Učíme se koledy i zimní a vánoční básně.

Ze sněhu jsme si postavili nového kamaráda, ve třídě skákali v pytlích či hráli s míčem, závodili jsme. Také jsme začali vyrábět dekorace na nejkrásnější svátky v roce, Ježkové vyráběli i kulisy na vánoční besídku.

V Beruškách už děti vědí, že když se jí, tak se sedí u stolu. Učí se správně držet lžíci či příbor. Výroba Mikulášů, čertíků i andělů všechny bavila.

Zde máte celou fotogalerii z matřeské školky za měsíc listopad.

http://zstrebivlice.wbs.cz/Listopad---materska-skola-2016.html?fotka=1#foto


 

Jako každý rok, tak i letos, jsme uspořádali pro děti a jejich rodiče tvořivé odpoledne. Tvořili jsme z včelího vosku a dřevěné překližky. Vznikaly tak krásné dekorace na stůl, do vázy či na adventní  věnce. Děkujeme paní Janecké a rodině Pelikánové, kteří se na přípravě podíleli s námi.

Níže máte odkaz na fotogalerii.

http://www.zstrebivlice.wbs.cz/Tvoreni-s-rodici---2016.html?fotka=12&souborfotky=sam_2052.jpg#foto


 

I v letošním roce mají děti MŠ možnost chodit pravidelně cvičit do tělocvičny.  Seznamují se s nářadím, učí se dodržovat řád a hlavně si cvičení užívají. Postupně jsme zdolali gymnastický koberec a žíněnku, lavičku a švédskou bednu, skákali jsme přes „kozu“, chodili po kladině, lezli na žebřiny. K tomu si hrajeme s míčem, švihadlem či jiným náčiním.


 

Na konci září se děti z naší mateřinky zúčastnily dvou zvláštních akcí – byly se podívat na závodící školáky a podnikly dlouhou vycházku na vinice.

První akce proběhla v úterý 27. září. Ve škole probíhal Den ochrany člověka za zvláštních bezpečnostních opatření.  Děti školákům fandily, pozorovaly je při závodech a také poslouchaly paní učitelky. Zkusily si házet granát (gumový) a předškoláci pod vedením členů vězeňské služby zkoušeli i střílet. Společně se školáky jsme později sledovali práci policejního psa.

Na vinici jsme se vydali poslední zářijový den hned po svačince.  Sluníčko nám celou cestu svítilo, krásně se nám šlo, cestou jsme si prohlíželi zahrádky i naše okolí. Na vinici jsme ochutnávali kuličky z hroznů – byly moc dobré, slaďoučké. Ani se nám nechtělo zpět do školky.  Tam na nás ale čekal oběd a tak jsme se vydali na cestu zpět.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Zde máme několik prvních fotek ze začátku školního roku.

 


TOPlist