Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Základní škola a Mateřská škola Třebívlice

Archiv 2011/2012

 

O starém psovi

 

Ve čtvrtek 19.4.2012 opět naší MŠ navštívilo regionální divadélko z Děčína. Tentokrát s adaptací klasické pohádky O starém psovi.

Pohádka byla upravena a přizpůsobena chápání předškolních dětí tak, aby se i samotné děti mohly aktivně zúčastnit dění na jevišti. Představení mělo nejen výchovný, ale i výukový význam. Děti si nenásilnou formou zopakovaly matematické představy a znalosti o zvířátkách.

 

Fotogalerie 


 

Jaro ve školce

21. března 2012 jsme se všichni vydali vynést zimu pryč od nás. Ačkoli jsme Moranu hodili do potoka, nechtěla se vzdát a držela se břehu. Po zásahu paní učitelky se však nakonec dala na ústup a my si užívali krásného jarního počasí.

Odpoledne za námi přišli naše maminky na jarní tvoření. Vyráběli jsme společně kraslice a jinou velikonoční výzdobu. Moc jsme si to užili. Jaro se nám líbí a už se těšíme do zahrádky i parku.

Fotografie ve fotogalerii:

Fotogalerie 


 

 Jak pejsek hledal nevěstu
 
V únoru navštívilo naši školku divadélko z Děčína s pohádkou Jak pejsek hledal nevěstu. Představení bylo pro děti o to atraktivnější, že se samy mohly zúčastnit děje. Děvčátka představovala rozmazlené psí princezny, chlapci coby pejsci honili zloděje a pomáhali obměňovat kulisy. Vystřídaly se postupně všechny děti, nikdo nezůstal stranou.
 
Pohádka měla výchovný i vzdělávací charakter a dětem i paní učitelkám se moc líbila.
 
 
 

 

 

 

Dětský karneval
 
Dne 29.2.2012 proběhl v MŠ dětský karneval. Děti si dopředu masky vyráběly, ale na karneval si mohly přinést i svoje z domova. Podívejte, jak se jim masky povedly.
 
 
 

 

 

 

 Ptáci v zimě
 
 
V úterý 211.2.2012 navštívil naší MŠ pan Peterka z CHKO České středohoří. Pro naše dětři měl tentkrát připravenou přednášku s promítáním na téma "Ptáci v zimě".
 
Děti se seznámily s tím, jak mají v zimním období ptáčkům pomáhat a jak je mají krmit.děti s úžasem sledovaly, jak ptáci mezi sebou komunikují, jakým způsobem se chrání před mrazem a jak ti větší vyhánějí z krmítek ty menší ptáčky. V ukázkách děti viděly mnoho zástupců ptactva žijícího u nás. Vrabce, sýkory, stehlíky, kosy, špačky, brhlíky, čížky,bažanty aj.
 
 
 Všechny děti poslouchaly a sledovaly ukázky po celou dobu bez vyrušování, pořad je velice zaujal.
 
 
 

 

 

 

Tvoříme s rodiči

S postupujícím podzimem jsme se rozhodli přizvat ke společné práci ve školce zase jednou rodiče.

Pod vedením paní učitelek, maminek a babiček nám šla tvorba podzimních dekorací pěkně od ruky. Jen se ve fotogalerii podívejte sami.

Fotogalerie 


 

Setkání s Ledovým králem

Dne 3.listopadu se zástupci naší školky mohli zúčastnit setkání s králem ledových ploch  panem Šlégrem. Přijal je v Libochovicích v říši Pohádkové Středohoří.

Po besedě s panem králem si děti za pomoci dospělých vyrobily v Dílničce i upomínky na tento den.

Fotogalerie 

 


 

Letní rekonstrukce v mateřské škole

V době letních prázdnin proběhla v mateřské škole rekonstrukce sociálních zařízení - toalet a umývárny - a kuchyňky. 

Na starší i nové žáčky tak čekala mateřská škola v novém kabátku. Jak vypadají zrekonstruované prostory se můžete podívat ve fotogalerii.

 

Fotogalerie 


 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist