Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Základní škola a Mateřská škola Třebívlice

Archiv 2014/2015

Vítejte na stránce zstrebivlice.wbs.cz v sekci Archiv2014/2015

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Aktivity 2014/2015

duben-květen v MŠ

fotogalerie


 

ÚNOROVÉ A BŘEZNOVÉ AKTIVITY V MŠ

 

VÝROBA STOJÁNKŮ NA PASTELKY

RANNÍ ROZCVIČKA

VÍTÁME SLUNÍČKEM

KARNEVAL

VYNÁŠENÍ SMRTKY

NÁVŠTĚVA U MYSLIVCE

KADEŘNICKÝ SALÓN VE ŠKOLCE

fotogalerie


Leden 2015 v mateřské škole, hry ve sněhu, práce s kinetickým pískem, který dostali pod stromeček.

fotogalerie

 

fotografie p. uč Tichá zpracovala Mgr. Gaertnerová


 

 

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA V MATEŘSKÉ ŠKOLE

TŘÍDA BERUŠEK a TŘÍDA JEŽKŮ

fotogalerie


 

Mateřšká škola se připravuje na Vánoce. Výsledky předvánočního tvoření  si můžete prohlénout ve fotogalerii.

fotogalerie

  

HRAJEME SI NA DIVADLO

fotogalerie

 

 


 

     V listopadu jsme se byli podívat na naše bývalé spolužáky  v 1. třídě základní školy. Těšili jsme se na ně, vždyť to jsou naši kamarádi. Abychom je  trochu potěšili, vzali jsme jim malou mlsku – bonbony. Na oplátku nám předvedli, co už se ve škole naučili, jak zdraví paní učitelku i jak se sedí v lavicích. Také nám ukázali, jak dokážou psát na tabuli… Nám se u nich také líbilo. A na závěr – už se těšíme do školy!

fotogalerie

 


 

 

 f
 

MATEŘSKÁ ŠKOLA V Třebívlicích v září a v říjnu 2014. Mateřská škola zahájila provoz už 18. srpna "prázdninovým  provozem". Při něm se škola připravuje na svou pravidelnou činnost. Tři paní učitelky a paní uklízečka, se nejen věnovaly dětem, ale  připravovaly také nové značky, botníky, seznamy, novou třídu a další potřebné práce.

    V září začala každodenní pravidelná činnost. Jako první bylo přivítání nových "minižáčků", kteří se bez větších problémů zapojili mezi starší a zkušené. Hned od prvních chvil se ti menší učí od starších žáků, třeba jak pracovat se stavebnicí, učí se chování u stolu i na vycházce. Starší děti pomáhají těm mladším při oblékání v šatně, převlékání do pyžámek, ale i při hrách.

    V těchto měsícich jsme využili posledních slunečných dní k vycházkám a hrám v přírodě. Stali jsme se diváky na školním branném dnu, pod dohledem pana ředitele si zkusili předškoláci i střelbu ze vzduchovky. Také jsme napjatě sledovali práci policejního psa.

    V říjnu jsme se byli podívat na vinicích zámeckého vinařství. Vedoucí vinice paní Raušová na nás byla moc hodná, ochutnali jsme kuličky z hroznů, které nám hodně chutnaly. Paní vedoucí naše děti pochválila. Rozloučili jsme se a poděkovali za ochotu.

Fotografie a hodnocení práce vedoucí učitelka MŠ Ladislava Tichá

fotogalerie

 

 


Video zpracovala Mgr. Gaertnerová


 

video

V letošním školním roce 2014/2015 zahájil práci kroužek hry na zobcovou flétnu pro předškoláky. Máme šest dětí předškolního věku, které každé pondělí vždy od 15 - 15.45 h budou cvičit hru na flétničky. První seznamovací hodinu jsme měli v úterý 9. 10. 2014. Děti se seznámily s prací v kroužku, zkusily první cvičení s flétnou a notičkami. Dařilo se jim velmi dobře a rodiče byli také spokojeni.

Mgr. Růžena Gaertnerová

 

Už umíme tři notičky h, a, g, -HONZÍKA, AMÁLKU, GUSTÍKA

Cvičíme písničky a říkadla. Přidali jsme další notičku c2 CECILKU Začínáme cvičit písničku Běžela ovečka, prosím rodiče,aby s dětmi doma cvičili a chválili jejich práci.Přdali jsme další notičku d2 Davídka

Cvičíme písničku Sedí liška pod dubem a říkadlo Chodí Pešek okolo

   

 


      

                                                                

 

TOPlist